Polish (Poland)English (United Kingdom)French (Fr)
Home Nachrichten „Jagódki” – tulipanowy koncert 2010
There are no translations available.

„JAGÓDKI” – TULIPANOWY KONCERT

„W Mokrym Dworze tulipany zakwitają

Kolorami i urodą zachwycają

Kwiaty szczęścia, kwiaty wiosny

Każdy dzień z nimi radosny.

Tulipany z żuławskiej krainy!

Tulipany z żuławskiej krainy!

Tulipany , tulipany, tulipany!

Kolorowy z nich dywanik układamy.

Wielka radość w naszych sercach i gościna

Tulipany pokochała nasza Gmina."


Druga edycja malowniczej imprezy plenerowej w Mokrym Dworze, w którym to sołtys Wiesław Zbroiński pilnie dogląda swej tulipanowej plantacji odbyła się 08 i 09 maja 2010r. i nosiła nazwę „Żuławski Tulipan – Tulipany dla Chopina”To wspaniałe wydarzenie pozostało w naszych sercach jako niezwykłe przeżycie i nastrojowe wspomnienie.

Zespół Pieśni i Tańca Gminy Pruszcz Gdański „Jagódki” miał zaszczyt wystąpić na scenie w Mokrym Dworze, wśród licznie zgromadzonej publiczności, pośród kolorowych tulipanowych dywanów zaprojektowanych przez naszego straszyńskiego sołtysa – artystę plastyka –Bogusława Izdebskiego.

 

Tulipany dla Chopina 2010


W związku z tym iż w roku bieżącym tulipany dedykowane były wielkiemu kompozytorowi Fryderykowi Chopinowi, na naszym koncercie nie zabrakło też Jego muzyki.

Kobierzec z tulipanów - Fryderyk Chopin

Natalia Stefaniak –pianistka, tancerka i wokalistka Zespołu „Jagódki” zagrała pięknego Walca.

Radosny nastrój podkreślały barwne, polskie stroje ludowe i inne kostiumy taneczne.

Po alejkach przecudnego tulipanowego dywanu przechadzały się „Jagódkowe” dziewczęta ubrane w stylowe suknie , starannie wybierane i przygotowane przez p. Jolantę Stefaniak, zachwycając gości, tanecznym ruchem podkreślały urodę przepięknych, wiosennych kwiatów.

Zespół zaprezentował bardzo urozmaicony ponad 2-godzinny program artystyczny – od polskich piosenek i tańców ludowych, folkloru innych narodów do tańców nowoczesnych.Tulipany dla Chopina - koncert Jagódek

„Jagódki” pod względem tanecznym i choreograficznym przygotowała Anna Wierzchucka – Tryksza, zaś wokalnym Daria Polanowska i Łukasz Wroński, którzy również śpiewali solo i w duecie. Przygrywała kapela ludowa prowadzona pod bacznym okiem naszego akompaniatora i kapelmistrza – Leszka Muchowieckiego.
Tulipany dla Chopina - koncert Jagódek
Choć na termin imprezy czekamy z „dreszczykiem niepokoju”, bo to tulipany dyktują nam czas, to jednak warto czekać dla uroku tych niecodziennych kwiatów by wziąć udział w tak pięknym i niecodziennym kulturalnym wydarzeniu.

Barbara Biedrzycka