Polish (Poland)English (United Kingdom)French (Fr)
Home Nachrichten Aktualności Jagódkowe - lipiec 2010
There are no translations available.

Aktualności Jagódkowe - lipiec 2010

Poza X-leciem  i piękną imprezą plenerową "Żuławski Tulipan", przez kolejne dni maja i czerwca wiele działo się w naszym Zespole.

Jagódki pilnie pracowały na wszystkich probach roboczych i generalnych aby potem wystąpić na kolejnych koncertach i przygotować sie dobrze do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym Podkarpackim w Iwoniczu Zdroju.

27 maja wystąpilismy na bardzo miłej imprezie pn. "Gmina Pruszcz Gdański - Dzieciom" w "Jagatówce-Leśny Dwór" w Jagatowie.

05 czerwca bralismy udział (dajac 1,5 godz. koncert) w Festiwalu Kultury w Łęgowie, na który zaprosil nas Dyrektor OKSiR Gminy Pruszcz Gd. z siedzibą w Łęgowie .

13 czerca na zaproszenie Centrum Doradztwa Rolniczego z Gdańska koncertowaliśmy promując nasza Gminę Pruszcz Gdański na Targach Rolnych w Lubaniu. Zespół zatańczył, zaśpiewał a kapela zagrała 2 godzinny koncert przy ogromnym tłumie publiczności i w bardzo miłej atmosferze.

22 czerwca z okazji XX-lecia Samorządów wystąpiliśmy z koncertem wokalno-instrumentalnym na Uroczystej Sesji Rady Gminy Pruszcz Gdański.

23 czerwca odbył się popis uczestników zajęć umuzykalniających dla Rodziców, Rodzin i Przyjaciół. Dzieci i młodzież zaprezentowały zdobyte umiejetności w grze na keyboardzie i pianinie, a mała Karolinka pięknie zaspiewała sama sobie akompaniując.

27 czerwca na zaproszenie Wójta Gminy Trąbki Wielkie i dyrektora GOKiS, Zespół "Jagódki" zagrał, zaśpiewał i zatańczył koncert na bardzo sympatycznej imprezie plenerowej pn. "Trąbki w Trąbkach".Zaproszeni zostaliśmy również do wypuszczenia białych gołąbków do nieba co okazało się bardzo trudnym ale niezwykle miłym dla nas wydarzeniem, bo nigdy dotąd nie mieliśmy takiej okazji - wrażenie piekne. Gołąb kojarzy nam się przecież z Wolnością i  Pokojem .

Od poniedziałku do środy(28-30 czerwca) będziemy intensywnie przygotowywać sie do udziału w Miedzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym Podkarpacki w Iwoniczu Zdroju.

"Jagódki" wyjeżdżają w czwartek 01 lipca. Z ogromną dumą i radościa podczas festiwalowych i innych koncertów  promować będziemy Gminę Pruszcz Gdański.  Liczymy na to iż uda nam się nawiązać wiele ciekawych kontaktów artystycznych nawiązać współpracę z regionalnymi Zespołami z rejonu podkarpackiego a efektem tego być może będzie kolejna wymiana kulturalna.

O Festiwalowych emocjach i wrażeniach napiszemy po powrocie.
Przyjaciele - trzymajcie za nas kciuki, chcemy pokazać się jak najlepiej.