Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)French (Fr)
Home News ZIMA ODCHODZI A WIOSNA...TUŻ, TUŻ
There are no translations available.

Styczeń rozbrzmiewał kolędami.

Zespół nasz wraz z kapelą wystąpił z koncertem pięknych, polskich kolęd i pastorałek w Kościele św. Jacka Odrowąża w Straszynie.

c_150_100_16777215_0___images_stories_images_2015_phoca_thumb_l_jagdki_wigilia_2014_9.jpg

W lutym - w drugim tygodniu zimowych ferii, zorganizowaliśmy warsztaty otwarte dla dzieci i młodzieży: "SPOTKANIA Z TAŃCEM, MUZYKĄ I ŚPIEWEM"

Na wspólne, urozmaicone zajęcia przybyły do nas dzieci i młodzież z Borkowa, Żukczyna, Łęgowa, Wiśliny, Goszyna, Dziewięciu Włók, Rotmanki, Pruszcza Gdańskiego, Gdańska i oczywiście ze Straszyna.

 

Uczestnicy warsztatów ochoczo poznawali m.in. tajniki flamenco, tanga, polki a także radośnie stepowały do pięknej, irlandzkiej muzyki. Bawiliśmy się wesoło poznając rytmiczne ćwiczenia i śpiewając piosenki przy akompaniamencie różnorodnych instrumentów perkusyjnych.  Dzieci i młodzież zainteresowana grą na instrumentach klawiszowych, na akordeonie i klarnecie, miała okazję poznać i spróbować sił, stawiając swoje niekiedy pierwsze, instrumentalne "kroczki".

Było bardzo miło, ale i też smakowicie ! W "Tłusty Czwartek" w nagrodę za pracę i dobrą zabawę, wszyscy uczestnicy mali i duzi...objadali się smakowitymi pączkami...mniam.

 

Ferie już za nami, a Zespół pilnie pracuje nad muzyczną oprawą projektu "O Misiu Maksymilianie, który zwiedza Gminę Pruszcz Gdański". Komponujemy muzykę, aranżujemy, śpiewamy a kapela ćwiczy razem z nami. Na zdjęciach - nagrania w Toksynie. Więcej zdjęć w naszej galerii i na stronie Doliny Raduni.

c_150_100_16777215_0___images_stories_images_2015_dolina_raduni_nagrania_jagodek_w_toksynie_maksymilian_13.jpgc_150_100_16777215_0___images_stories_images_2015_dolina_raduni_nagrania_jagodek_w_toksynie_maksymilian_11.jpg

Pozdrawiamy wszystkich bardzo serdecznie - do zobaczenia, do usłyszenia.

Kochani Przyjaciele....jutro nagrywamy płytę. Trzymajcie za nas kciuki !!