Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)French (Fr)
Home News Aktualności - kwiecień 2015
There are no translations available.

c_150_100_16777215_0___images_stories_images_2015_tulipany_2015.jpg

NO I CO BYŁO DALEJ ?

Luty, Marzec, Kwiecień i...puk, puk! Proszę bardzo - Maj nadchodzi...WIOSNA !

Luty i marzec upłynął nam pod znakiem "Misia Maksymiliana". Nasz Zespół brał udział w projekcie "Miś Maksymilian zwiedza Gminę Pruszcz Gdański".

Praca była bardzo wytężona, niełatwa, ale za to bardzo ciekawa. Nasz instruktor wokalny i muzyk - Daria Polanowska skomponowała muzykę do zleconych nam trzech tekstów piosenek opowiadających o historii i wydarzeniach w naszej Gminie.Daria wykonała również aranżacje wokalne i instrumentalne. Leszek Muchowiecki przygotował kapelę a nad całością czuwała i opiekę artystyczną sprawowała Barbara Biedrzycka.

Mozolna praca zakończyła się nagraniem płyty CD w studio Radia Toksyny, a 24 marca w OKSiBP-Cieplewo odbył się wernisaż na temat wymienionego projektu oraz koncert nagranych przez "Jagódki" piosenek.

Wszystko pięknie się udało, no i braw było baaardzo dużo !!!

28 i 29 marca koncertowaliśmy z ogromnym powodzeniem i radością na Pomorskim Jarmarku Wielkanocnym w Gdańsku na Targu Węglowym. Do wykonania tych koncertów zaprosił nasz Zespół Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

Kwiecień upływa nam również pracowicie.

Od 10 do 12 04 pracowaliśmy naprawdę bardzo ciężko na warsztatach artystycznych - taneczno-wokalno-instrumentalnych w Jastrzębiej Górze.

Tam właśnie pracując od rana do wieczora (z przerwami na posiłki oczywiście) "Jagódki" pod "okiem" doświadczonej kadry przygotowywały nowe programy koncertowe . Jeden z nich związany jest z cykliczną imprezą plenerową "Żuławski Tulipan" - nowy i bardzo nietypowy jak na Zespół Pieśni Tańca, ale o tym szaaaaaa!! - NIESPODZIANKA!

Zapraszamy do Mokrego Dworu, jak zakwitną piękne, kolorowe tulipany!

Drugi zaś program artystyczny - folklorystyczny - Zespół nasz przygotowywał na Ogólnopolski Festiwal Folklorystyczny w Kielcach, na który wyjeżdżamy 23 kwietnia.

Do reprezentacji naszego regionu i udziału w tym ciekawym Festiwalu wytypował nas Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

Kochani! Będziemy bardzo się starali godnie reprezentować i promować naszą Gminę w Kielcach jak i na wszystkich naszych koncertach !!

Realizację wyjazdu naszego Zespołu finansuje również Urząd Marszałkowski z funduszy zewnętrznych przeznaczonych na tego typu projekty pielęgnujące nasze dziedzictwo narodowe.

Do Straszyna wrócimy w nocy z 26 na 27 kwietnia, a od poniedziałku zabieramy się do dalszej pracy.

"Tulipany - tuż, tuż...będzie koncert !"

23 maja wystąpimy na Festynie Rodzinnym w Gdańsku -Matarni na zaproszenie miejscowej Szkoły,

30 maja weźmiemy koncertowy udział w Powiatowej Paraolimpiadzie dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej i "Strasznie Fajnym Dniu Dziecka w Straszynie

O dalszych planach i koncertach poinformujemy na pewno wszystkich naszych miłośników i Przyjaciół.

Do zobaczenia na koncertach! ZAPRASZAMY !