Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)French (Fr)
Home News Konkurs w Kielcach
There are no translations available.

c_150_100_16777215_0___images_stories_images_2015_jagodki_kielce_2015_05_2_65.jpg

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego wytypował nasz Zespół do udziału w konkursowym Ogólnopolskim Festiwalu Artystycznym Wsi Polskiej w Kielcach, aby reprezentować nasz region i oczywiście promować naszą Gminę, co staraliśmy się wykonać jak najlepiej.

24 kwietnia 2015r. o godz. 17 15 przedstawiliśmy naszą konkursową prezentację na wielkiej scenie WDK w Kielcach. Po koncercie omawialiśmy prezentację z Radą Artystyczną tego Festiwalu. Wysłuchaliśmy wszystkich uwag i porad profesjonalistów w dziedzinie folkloru, pieśni i tańców.

 

Bardzo nam było miło gdy usłyszeliśmy wiele ciepłych słów o naszym Zespole, który tak naprawdę jest ewenementem Wielopokoleniowego Zespołu, niezwykle żywiołowego, dynamicznego.

Jagódki bardzo sie podobały, otrzymaliśmy gratulacje i życzenia. Usłyszeliśmy, iż Zespół nasz wnosi "świeżość" i pokaz pasji w tym co robimy, że jesteśmy nadzieją Polski w dziedzinie kultury, która pielęgnuje nasze dziedzictwo narodowe.

W sobotę odbywały się kolejne prezentacje , kolejnych Zespołów , które przyjechały z całej Polski, a było ich aż 16 !

W niedzielę zaś 26 04 15r. po paradzie i mszy św w Katedrze Kieleckiej, która odbyła się w intencji Zespołów Folklorystycznych i artystów nastąpiło przedstawienie werdyktu Rady Artystycznej.

I oto wielki Sukces , wielka Radość...Zespół Piesni i Tańca Gminy Pruszcz Gdański "Jagódki" zdobył III miejsce w Polsce w kategorii Zespołów Artystycznych - Folklorystycznych, rywalizując ze świetnymi Zespołami na wysokim poziomie,które przybyły z całej Polski, a przybyło ich aż 16 i to w bardzo licznych składach.

W wiekszości były to Zespoły dorosłych tancerzy, często studentów, ale nie tylko,które mają wieloletnie, a nawet kilkudziesięcioletnie tradycje i doświadczenie.

Jesteśmy naprawdę DUMNI i PRZESZCZĘSLIWI !!

Więcej zdjęć: Jagódki na konkursie w Kielcach

c_150_100_16777215_0___images_stories_images_2015_jagodki_kielce_2015_07_1_84.jpg