Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)French (Fr)
Home News Jagódkowy Jubileusz
There are no translations available.

10 Lat minęło jak… jeden dzień!

Nie do wiary – jak ten czas szybko biegnie! Zespół Pieśni i Tańca Gminy Pruszcz Gdański „Jagódki” 24 kwietnia 2010r. obchodził  X – lecie swojego istnienia.
Uroczysty koncert odbył się w wypełnionej po brzegi sali Gimnazjum ZS w Straszynie. Ku naszej ogromnej radości na Jubileusz przybyło ponad 300 osób – rodzin, przyjaciół i zaproszonych gości.


X Jubileusz  Jagódek

 

Mobilizacja i zaangażowanie w organizacje tego kulturalnego wydarzenia było niesamowite.
Spełniły się moje marzenia, bowiem zjazd uczestników-absolwentów Zespołu znalazł pozytywną akceptacje dzisiaj już dorosłych, młodych ludzi.Niektórzy z nich studiują, niektórzy pracują a i też wśród nich są dwie mamy pięknych córeczek. Tak, więc mamy już „zespołowe wnusie”.

 

X Jubileusz  Jagódek


„Dorosłe Jagody” wystąpiły gościnnie tańcząc układ choreograficzny – „Suitę Żywiecką”. Pracowali solidnie przychodząc na próby i bardzo nas zadziwili umiejętnościami, który w nich pozostały. Nasze „aktualne „Jagódki” dały z siebie wszystko, co możliwe. Nie szczędziły czasu, wysiłku, co zaprocentowało pięknym, barwnym i bardzo urozmaiconym ponad 2-godzinnym koncertem.
Łezka w oku się kręciła patrząc na uśmiechniętych tancerzy – tych „bardzo dużych”, „dużych” i tych całkiem „malutkich” – nie da się ukryć, że Zespół jest już pokoleniowy!

 

X Jubileusz  Jagódek


Nieskończone były rozmowy oraz przepełnione uśmiechem i nostalgią wspomnienia.
Serdecznie dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Jubileuszu, którzy nam pomagali i wspierali. Dziękuje kochanym „Jagódkowym” rodzicom, pracownikom – Ani Wierzchuckiej-Tryksza, Darii Polanowskiej, Łukaszowi Wrońskiemu, Leszkowi Muchowieckiemu, Małgorzacie Grón, Tomkowi Sanner i Cezaremu Rogalskiemu.
Dziękuje Joli Stefaniak za przygotowanie kostiumów i „stały” bardzo odpowiedzialny dyżur w garderobie podczas częstych zmian strojów.
Dziękuje również Dyrekcji ZS w Straszynie i naszemu Sołtysowi – Przyjacielowi za pomoc techniczną i artystyczną.
Serdecznie dziękuje wszystkim sponsorom, którzy pomogli nam w realizacji tej bardzo wzruszającej uroczystości.
Na zakończenie mam jeszcze jedną radosną wiadomość, którą chciałabym się podzielić. „Dorosłe Jagody” postanowiły dalej tańczyć i śpiewać w ZPiT „Jagódki”. Radość, którą przyniosły im wspólne spotkania po latach, rozmiłowanie w tańcu i śpiewie, które pozostały w ich sercach wpłynęły na decyzje kontynuacji – pozostania dalej razem z nami, aby wartościowo spędzać wolny od codziennych zajęć czas i pielęgnować nasze piękne regionalne i narodowe tradycje.

Barbara Biedrzycka