Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)French (Fr)
Home News Aktualności - styczeń 2016
There are no translations available.

Grudzień, grudzień i....po grudniu !

c_150_100_16777215_0___images_stories_images_2015_2015_wigilia.jpg

Zagościł już styczeń a my ciągle pędzimy, pędzimy i z tego ...bardzo się cieszymy.

11 grudnia w pięknej, "klimatycznej" Chacie Myśliwskiej "Pod Sokołem w Straszynie odbyła się Tradycyjna XVII Wigilia Zespołu Pieśni i Tańca "Jagódki" połączona z półtoragodzinnym Uroczystym Koncertem Taneczno-Wokalno-Instrumentalnym.

W pięknej rodzinnej atmosferze, w świetle zapalonych świec, przy pachnącej choince i ogromnej ilości Gości spędziliśmy wspólnie ten Piękny, Wigilijny Wieczór, który rozbrzmiewał polskimi najpiękniejszymi kolędami i pastorałkami, śpiewanymi nie tylko przez Zespół, ale do śpiewu włączali się też Rodzice Dziadkowie, Rodziny i Przyjaciele "Jagódek". Aby zachować pełną naszą polską tradycję przybył też do nas ks Marek Modzelewski, który utrwalił nam ważność tych pięknych Świąt Bożego Narodzenia, na które z niecierpliwością zawsze czekamy.

Dziękuje serdecznie kochanym Rodzicom za życzliwą pomoc organizacyjną Wigilijnej Wieczerzy, dziękuje wszystkim za to że tak licznie - bardzo licznie do nas przybyli.Wielka "Chata" wypełniona była po brzegi. Dziękuje serdecznie w imieniu własnym i Rodziców pani Wójt, wszystkim radnym Gminy Pruszcz Gdański i Sołtysom oraz Gościom, którzy zechcieli być z nami na naszej Tradycyjnej Wigilii i Uroczystym Koncercie.

Barbara Biedrzycka

Do zobaczenia za rok !