Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)French (Fr)
Home News Grand Prix dla Jagódek
There are no translations available.

„ SZCZĘŚLIWE JAGÓDKI”

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK W BĘDZINIE

GRAND PRIX DLA ZESPOŁU PIEŚNI I TAŃCA GMINY PRUSZCZ

GDAŃSKI „JAGÓDKI” Z SIEDZIBĄ W STRASZYNIE !!

c_150_100_16777215_0___images_stories_images_2015_bedzin_dyplom.jpg

W poniedziałek nad ranem, zmęczeni, ale jakże radośni i szczęśliwi wróciliśmy z XXII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie, na którym to Zespół Pieśni i Tańca Gminy Pruszcz Gdański „Jagódki” zdobył najwyższą nagrodę GRAND PRIX – największego w Polsce Festiwalu.

To wielkie dla nas wyróżnienie i nagrodzenie ciężkiej, ale pięknej pracy artystycznej,wykonywanej z ogromnym zaangażowaniem i pasją przez dzieci, młodzież, kadrę prowadzącą i wspaniałą kapelę instrumentalną.

Miła, rodzinna atmosfera w Zespole, wzajemna życzliwość i przyjaźń zaangażowanych w pracę ludzi, pomaga w tworzeniu i pozwala osiągnąć sukces.

Usłyszeliśmy tak wiele słów uznania, pochwał, mówiono o nas jako o Zespole Najlepszym z Najlepszych – bo takim trzeba być, aby zdobyć GRAND PRIX.

Wyróżnialiśmy się wykonaniem kolęd i pastorałek, ciekawą i bardzo kreatywną aranżacją wokalną i instrumentalną, wizerunkiem artystycznym połączonym z niekonwencjonalnym, rytmicznym, dynamicznym i żywiołowym ruchem scenicznym.

 

Przeszliśmy długą i trudną drogę od I-etapu konkursu w Gdańsku, II-etapu w Będzinie, Koncertu Galowego i…Głównej Nagrody.

Koncert Galowy odbył się 17 stycznia 2016r. w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu w Będzinie, na którym to Szanowne Jury ogłosiło swój konkursowy werdykt.

W I etapie konkursu uczestniczyło 16 000 osób (soliści, duety, chóry, zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne, folklorystyczne, etc.) Przesłuchania odbywały się w całej Polsce, na Białorusi i Ukrainie.

Poziom był bardzo wysoki. Nasz Zespół został wybrany do reprezentowania naszej Gminy Pruszcz Gdański i Województwa Pomorskiego w II-etapie finałowego konkursu w Będzinie, który odbywał się w auli koncertowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina.

Udział brało 129 Zespołów róznego rodzaju, ponad 1500 wykonawców.

Po drugim etapie przesłuchań konkursowych otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w Koncercie Galowym dnia 17 01 2016r, z którego wyszliśmy a potem odjechaliśmy autokarem do naszych rodzinnych domów – pełni wrażeń , „trzymając” w dłoni Najwyższą Nagrodę – GRAND PRIX FESTIWALU. !!!

-TO BYŁY PIEKNE DNI !

c_150_100_16777215_0___images_stories_images_2015_bedzin_1.jpg

c_150_100_16777215_0___images_stories_images_2015_bedzin_2.jpg

Serdecznie dziękuję i gratuluję sukcesu całemu Zespołowi – kochanym dzieciom, młodzieży, kapeli i kadrze ! Ten sukces to owoc naszej wspólnej, mozolnej pracy !

Szczególnie dziękuje Darii Polanowskiej za przygotowanie Zespołu Śpiewaczego, za piękną aranżacje, za współpracę z choreografem –Bogdanem Szymaniukiem i stworzenie ciekawego ruchu scenicznego.

Wiesiowi Wódkiewiczowi i Leszkowi Muchowieckiemu dziękuję za stworzenie bardzo ciekawej aranżacji instrumentalnej kolęd i pastorałek wykonywanych pięknie przez muzyków naszej Kapeli.

Dziękuję również Magdzie Stykuć za dbałość o garderobę, ubieranie dzieci w kostiumy, czesanie, makijaż sceniczny, pamiętanie o szczegółach garderoby, za pomoc w opiece nad dziećmi za trudną pracę, która musi być doskonale, logistycznie przygotowana.

Dziękuje również kochanym Rodzicom i Dziadkom za pilność, cierpliwość, wytrwałość i …”trzymanie kciuków’ !!

Myślę i mam nadzieję, że przed nami nie jeden jeszcze festiwal, konkurs czy też koncert !

Jesteśmy bardzo dumni, że możemy promować naszą Gminę Pruszcz Gdański zarówno w Polsce jak i za granicą, pielęgnując piękne Polskie tradycje, zwyczaje i skarbczyk narodowego dziedzictwa naszej polskiej kultury !

 

Najbliższy koncert już w niedzielę 24 stycznia 2016r. w Kościele św. Jacka w Straszynie

Na mszy św. o godzinie 11 00

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Barbara Biedrzycka