Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)French (Fr)
Home News KWIECIEŃ, MAJ, CZERWIEC , LIPIEC…..TO TEŻ PRACOWITY CZAS DLA „JAGÓDEK”
There are no translations available.

c_150_100_16777215_0___images_stories_images_2017_zulawski-tulian-2017-jagodki.jpg

W kwietniu nasz Zespół zaprezentował się podczas Powiatowego Turnieju KGW w Wiślince.

Kolejne próby robocze i generalne upłynęły pod znakiem intensywnych przygotowań do Żuławskiego Tulipana.

Przepiękne tulipany w Mokrym Dworze wyznaczyły nam termin koncertu na dzień 13 maja. Tym razem tematem tej pięknej plenerowej

Imprezy kulturalnej była ….”Kraina łagodności”. Przepiękny projekt wykonany przez artystę – Bogdana Izdebskiego przyciągał wzrok tłumnie zgromadzonych gości i mieszkańców nie tylko naszej Gminy, ale również innych Gmin, Trójmiasta a nawet różnych miast naszego kraju. Wspaniałe tulipanowe wielkie Serce przypominało nam o najwspanialszych uczuciach - Miłości, Życzliwości i wzajemnej Łagodności każdego dnia.

 

Zespół „Jagódki”starał się włączyć do tematu imprezy tańcząc, śpiewając i grając ponad godzinny koncert, za który nagrodzony został gromkimi brawami przez licznie zgromadzoną publiczność.

Jesteśmy pełni podziwu dla organizatorów IX edycji Żuławskiego Tulipana, zachwyceni projektem całego wydarzenia kulturalnego, projektem „tulipanowego dywanu” i zaangażowaniem ludzi, którzy ten dywan układali nie zważając na pogodę, która była grymaśna, ale jednak odwdzięczyła się w dniu imprezy ciepłem i promieniami słońca.

Serdeczne podziękowania i Gratulacje składają małe, średnie Jagódki wraz z Rodzicami jak również „Jagódki” dorosłe i Seniorzy. którzy na okoliczność „Krainy Łagodności” napisali tekst piosenki i zaśpiewali , opowiadając o Miłości do naszej Pięknej Małej Ojczyzny.

Z całego Serca Życzymy wszystkim Łagodności , Radości i Miłości na każdy dzień !!

Kolejne nasze koncerty odbędą się 03, 10, 25 i 27 czerwca, a potem – w lipcu - czeka nas wyjazd i i praca na Zgrupowaniu Artystycznym, które zakończymy również koncertami i nawiązaniem kontaktów z innymi Zespołam. Poznamy też zwyczaje i tradycje innych regionów Polski.

Wszystkich serdecznie pozdrawiamy, zapraszamy do galerii, zapraszamy do naszego Zespołu.

 

Barbara Biedrzycka , cały Jagódkowy Zespół Pieśni i Tańca Gminy Pruszcz Gdański wraz z Kadrą i Rodzicami.