Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)French (Fr)
Home News Wigilia 2012
There are no translations available.

"Cicha noc, Święta noc"... - słowami tej pięknej kolędy rozpoczęła się XIV Tradycyjna Wigilia ZPiT "Jagódki" , która odbyła sę 14 grudnia w urokliwej Chacie Myśliwskiej "Pod Sokołem" w Straszynie.

 

Zawitało do nas ok 300 osób, które wspólnie w Świątecznej atmosferze kolędowało wraz z Zespołem. Pełna rodzinnego ciepła Wigilia zgromadziła wokół wspólnych stołów dzieci, młodzież, kadrę Zespołu, Rodziców, Rodziny i zaproszonych Gości. Przybyła do nas p.Wójt Magdalena Kołodziejczak wraz z radnymi, sołtysami i pracownikami naszej , pruszczańskiej Gminy. Wspólnie z nami dzielili się opłatkiem i kolędowali - Stowarzyszenie Twórców "Przystanek Sztuka"ze Straszyna, Stowarzyszenie "Trzy Krajobrazy" oraz Seniorzy.

 

W uroczystym, godnym Świąt Bożego Narodzenia nastroju, zgodnie z polskim obyczajem wysłuchaliśmy Słowa Bożego, które wygłosił ks. Marek Kapusta.

Rodzice i Goście podziwiali umiejetności swych pociech - tych malutkich i tych bardziej "dorosłych" "Jagódek", które przygotowały Wigilijny Koncert. Grały dzieci na keyboardach, na skrzypcach, tańczyły i śpiewały piękne kolędy i pastorałki wprowadzając nas w tą najważniejszą , duchową sferę Bożonarodzeniowych Dni.

 

Piękne są chwile, kiedy Ludzie potrafią się jednoczyć, być ze sobą, nie spieszyć się nigdzie choć raz, odetchnąć Spokojem, Radością i Szczerą Życzliwością... to bardzo ważne w dzisiejszym trudnym, zabieganym Życiu.

 

"Aby Ludzie Dobrzy byli,

By się nigdy nie kłócili"....

 

Niechaj te słowa będą mottem przewodnim w naszej całej "Jagódkowej" Rodzinie i ...nie tylko.

 

Dziękuje wszystkim, którzy do nas przybyli, dziękuje Twórcom za wystawę Ich artystycznych dokonań. Cieszymy się, że mogliśmy podziwiać choć cząstkę Ich pięknych, a co najważniejsze płynących z głębi Serc plastycznych dzieł.

Seniorom naszym Kochanym dziękuje za kolędy, które tak pilnie i mozolnie ćwiczyli i pięknie na koncercie zaśpiewali.

 

Rodzicom Kochanym, Seniorom i Twórcom dziękuje za przygotowanie wspaniałych Wigilijnych przysmaków.

Dziękuje całemu Zespołowi, Kadrze i naszej Kapeli za pomoc, za pasje, za zaangażowanie za to, że nigdy nie liczą czasu, że nigdy nie mówią "nie', za przygotowanie artystycznego, Świątecznego programu.

 

XV Tradycyjna "Jagódkowa" Wigilia już za rok!!

 

Pielęgnujmy nasze polskie Tradycje i Obyczaje, przekazujmy następnym młodym pokoleniom, bo przecież to Skarbczyk naszej Narodowej Kultury!!

 

Barbara Biedrzycka

wraz z kadrą i całym Zespołem Pieśni i Tańca

Gminy Pruszcz Gdański "Jagódki" z siedzibą

w Straszynie